Informace    Recenze    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 16.1.2015

fb  Sdílet


Motto
Bratrovražedná komedie.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Zveme vás na další setkání s irským dramatikem, proslulým černými komediemi divadelními i filmovými. Přesuneme se jen malý kousek dál od ostrova Inishmaan, domoviny mrzáka Billyho, na pevninu. Čtyři svérázné postavy nabízejí čtyři velké herecké příležitosti. Martina McDonagha není nikdy dost!

Hrubý a přece podivně silný a hluboký vztah bratrů Connorů, kteří byly vychovaní v hrubosti a násilí, před nás staví otázku – skutečně se chceme k sobě navzájem chovat takhle? Neumíme to jinak? A kam se na světě poděla láska – ta, co chybí otcovi Welshovi tolik, že svou úzkost přebíjí alkoholem, i ta, kterou k němu cítí křehká Girleen snad proto, že on jediný se nebojí ukázat zranitelnost a beznaděj rozprostírající se nad tím vším prohnilým kolem nás a v nás. McDonagh napsal poutavé podobenství dnešního světa – v jeho hře není takový, jaký ho chceme vidět, v Osiřelém západu se odkrývají ty nejtemnější kouty lidské duše, to, o čem se nemá mluvit, ale co je.

Herci Lukáš Melník, Ondřej Brett, Dušan Urban, Sarah Haváčová  


Recenze
Milovat majetek, chlast a užívat si to. Jediný bůh je sporák a smrt člověka neznamená nic kromě smutečních jednohubek. Nenávidět bratra, nenávidět sebe. Být sám a vysmívat se světu. Dva bratři, jeden kněz a mladá holka, to je Osiřelý západ Martina McDonagha v podání Divadla Petra Bezruče.   &nb...
Přečíst recenzi
idudov, z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 22. 4. 2024 Svátek má Evženie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz