Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
Muzikál
V divadlech od 4.3.2009

fb  Sdílet


Motto
Původní český muzikál na hudbu Michala Davida a Josefa Bohouše Mona Lisa se odehrává hned v několika dějových linií.

Krátký popis upravit informace o pořadu
V umělecké fabulaci scénáristy a režiséra Libora Vaculíka poodhaluje roušku tajemství vzniku snad nejslavnějšího a nejpopulárnějšího obrazu v dějinách výtvarného umění. Hledá a nachází odpověď na otázku kdo je vlastně ona tajemná žena a patří její záhadný úsměv opravdu jí? Vedle romantické dějové linie o nenaplněné lásce, o marném pokusu ženy ještě jednou se vzepřít a postavit vynucenému životu po boku manžela vybraného v dobrém úmyslu svoji matkou, se odvíjí i další linie. Dobová freska Itálie v období renesance po pádu rodu Medicejských je pozadím, ve kterém se potkávají dva velikáni italského renesančního umění - Leonardo da Vinci a Michelangelo Buonarroti - protivníci, kteří vedli proti sobě nemilosrdnou umělecko-názorovou válku. Válku, která dnes - z pohledu uměleckých historiků, neměla ale svého vítěze ani poraženého.

Tvůrci muzikálu představují Leonarda jako člověka se svými touhami, výhrami, ale i ztrátami. Představují ho také jako významného architekta, badatele, vynálezce, anatoma, ale především velkého humanistu, který svými názory a širokospektrální tvorbou ovlivnil celou řadu svých uměleckých následovníků. Divák bude mít tedy možnost nahlédnout do dílny génia výtvarného umění z doby renesance, jehož díla zdobí a jsou chloubou mnoha světových galerií.

Přes dvacet nových písňových hitů na text Lou Fanánka Hagena, mnoho různorodých postav tohoto muzikálu, které jsou obsazeny až v trojité alternaci dává možnost zazářit hvězdám české hudební scény, které již neodmyslitelně patří k protagonistům minulých úspěšných titulů divadla Broadway - M.Absolonová, Dasha, P.Kolář, J.Vojtek, M.Vojtko, B.Josef, T.Trapl, V.Čok, T.Beroun, A.Bastien, A.Amiri, L.Finková a mnoho dalších. Divák se může těšit ale i na stálice naší pop scény - nabídku na spolupráci od produkce divadla Broadway v čele s Oldřichem Lichtenbergem totiž přijala i I. Bartošová, H.Vondráčková, H. Zagorová, M. Jandová či P.Muk.

Na nápadité scéně Martina Černého, která bude doplněna i videoprojekcemi divák uvidí desítky efektních kostýmů z dílny již dvorního návrháře divadla Broadway Romana Šolce.

Herci Monika Absolonová, Dasha, Petr Muk, Marián Vojtko, Petr Kolář, Tomáš Beroun, Jan Toužimský, Josef Vojtek, Martin Skala, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Linda Finková, Alan Bastien, Bohouš Josef, Ali Amiri, Marta Jandová, Zdenka Trvalcová, Markéta Procházková, Vilém Čok, Tomáš Trapl, Martin Pošta, Tomáš Savka, Juraj Bernáth, Vlastimil Horváth, Jan Fiala, Jan Maxián, Petr Poláček, Roman Tomeš, Kristina Kloubková Bastienová, Gloria Fricová, Johana Hájková  

WWW  Oficiální stránka
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 24. 6. 2024 Svátek má Jan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz