Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra

fb  Sdílet


Krátký popis upravit informace o pořadu
Bez obřadu se můžete dát zpopelnit, ale ne se vdát! - To si myslel leckterý z aktérů brilantní francouzské situační veselohry, než vstoupil do hry mladý sympatický a nad poměry výřečný pojišťovací agent, než odcestoval razantní a trochu nervózní milionář Leonard se svou půvabnou éterickou manželkou za obchodem do Paříže, než se jejich jediný pravý syn vrátil z brazilských pralesů - a především: než zůstaly rodinné akcie v rukou manželky a rodinné sídlo v rukou dcery... Když tento výčet znásobíme jedním odmítaným nápadníkem z lepší rodiny a vydělíme jedním domnělým sňatkem, výsledkem je řízný komediální zmatek plný omylů a nevinných léček, lehkosti a nonšalantní elegance ve vtipných dialozích a v bláznivých, originálně pointovaných situacích, to vše ve výsostně francouzském stylu. Průšvih střídá průšvih, pohroma pohromu v tempu přímo hektickém. A přesto se hra drží v žánru příjemné letní komedie.
Dlužno ještě dodat, že tuto hru proslavilo její filmové zpracování s nezapomenutelným Louisem de Funesem v roli Leonarda.

Herci Otakara Brousek ml., Ernesto Čekan, Marie Durnová, Jana Drbohlavová, Zdeněk Hruška, Jaromír Meduna, Kamila Špráchalová, Jan Szymik, Vlasta Žehrová, Richard Honzovič  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 22. 4. 2024 Svátek má Evženie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz