Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
Dětské divadlo

fb  Sdílet


Motto
Tématem Kocourkova, tedy jakéhosi alegorického města či kraje, kde se lidé chovají podivně, nelogicky nebo zvráceně, se v literatuře zabývala celá řada autorů.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Trestanec na útěku se dostane do městečka, které očekává příjezd slavného rodáka. Využije situace a obratným manévrováním mezi místními politickými veličinami a líbivými demagogickými projevy dosáhne v krátkém čase toho, že je zvolen starostou - tak se dá stručně popsat děj zdařilé filmové komedie režiséra Miroslava Cikána s výborným J. Werichem v hlavní roli. Původní scénář Karla Poláčka měl mimořádné literární kvality a čas bohužel ukázal, že jeho aktuálnost nebyla krátkodobá. Hloupost, touha po moci a politický exhibicionismus časem bohužel nevymizely a dnes se s nimi setkáváme nejen na komunální úrovni, ale i ve vrcholné politice. To byl také jeden z důvodů proč dramaturgie MDP přišla se záměrem převést toto dílo do divadelní polohy.

Herci Hynek Čermák, Jaromír Meduna, Otakara Brousek ml., Oldřich Vízner, Roman Štabrňák, Jiří Hána, Lubomír Lipský, Martin Písařík, Jaroslav Vlach, Jan Szymik, Vlasta Žehrová, Zuzana Kajnarová, Jana Drbohlavová, Kamila Špráchalová, Michal Zelenka  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 20. 5. 2024 Svátek má Zbyšek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz