Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 7.2.2013

fb  Sdílet


Motto
Jaký je pravý odkaz nejslavnější hry italského nositele Nobelovy ceny?

Krátký popis upravit informace o pořadu
Autorský projekt Jakuba Folvarčného a čtvrtého ročníku herectví KČD, vznikající v paralele ke hře „Šest postav hledá autora“ italského dramatika Luigiho Pirandella.
Na začátku práce je mladická vzpoura. Co nalezneme na jejím konci? Projekt, kde vše vzniká v běhu, vše se tříbí rychlostí myšlenky, a když se ani té nedostává, posloucháme intuici.
Inscenace vyvěrající ze síly autentické situace, z energie rozhodnutí a ochoty pustit se za dobrodružstvím. Řítíme se k premiéře. Třísky světového dramatu odletují a Luigi Pirandello se obrací v hrobě. Ale leží tam vůbec? My to chceme vědět!
Konečný tvar vznikající inscenace využívá několik inspiračních zdrojů. Prvním z nich je autentická situace studentů herectví tohoto konkrétního ročníku a jejich kritický náhled na vlastní rozhodnutí a na zodpovědnost, která z něj plyne. Dalším je hra Luigiho Pirandella Šest postav hledá autora v překladu Vladimíra Mikeše a v neposlední řadě stav české divadelní scény a dramatiky v kontextu naší doby. „Postavy hledají své autory, mladí herci hledají uplatnění a co diváci, hledají vůbec ještě něco?“, ptá se Jakub Folvarčný, herec, režisér a dramatik přizvaný ke spolupráci s mladým kolektivem.
Jakub Folvarčný je absolventem katedry alternativního a loutkového divadla DAMU, který se od konce studia v roce 2007 věnuje téměř výhradně autorské tvorbě na poli nezávislé scény. Je autorem zhruba desítky představení pro dospělé a pro děti s výraznou diváckou odezvou u nás i v zahraničí.

Herci Eva Josefíková, Nikol Kouklová, Kristina Sitková, Matěj Anděl, Aleš Bílík, Jordan Hossein Haj, Karel Heřmánek, Filip Kaňkovský, Matěj Nechvátal, Josef Vaverka  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 18. 4. 2024 Svátek má Valérie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz