Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
Muzikál, 170 min.
V divadlech od 9.4.2014

fb  Sdílet


Motto
Původní český historický muzikál.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Příběh poslední královny Francie ožívá v romantickém muzikálovém dramatu scénáristy Jiřího Hubače, textaře Pavla Vrby a skladatele Jiřího Škorpíka. V revolučním roce 1789 se dalo do pohybu kolo dějin, které převrátilo životy obyčejných lidí i osudy králů a královen.
Po čtrnácti letech vlády Ludvíka XVI. spěje monarchie k bankrotu. Papírové peníze jsou den ode dne bezcennější, jídlo stále dražší a daně stále vyšší. V nejúrodnější zemi Evropy, v bohaté Francii, žije lid v bídě a zemi hrozí hlad.
Národ se bouří, ptá se, kdo to zavinil. A vůdcové lidu mu dávají odpověď. Je to lehkomyslná a rozmařilá Marie Antoinetta, královna Francie.
Okázalý život ve Versailles je ale pouhou náhražkou skutečného štěstí ...

Vystupující osoby
Monika Absolonová, Iva Marešová, Michal Novotný, Roman Vojtek, Peter Strenáčik, Dušan Vitázek, Vladimír Marek, Pavel Soukup, Bohuš Matuš, David Uličník, BarbaraChybová, Vanda Károlyi, Dušan Kollár, Oldřich Kříž, Tomáš Bartůněk, Petr Dopita, Peter Pecha, Tomáš Vaněk, Martin Šemík, Renata Drössler, Jitka Jackuliak, Ilona Maňasová, Kamila Valová, Petr Macháček, Josef Vágner, Jaromír Adamec, Michal Smrkovský, Vít Bečvář, Jaromír Holub, Lucia Jagerčíková, Věra Vodičková, Mikuláš Matoušek, Filip Vlastník, Natálie Grossová, Margaret Seifertová, Klaudie Cikánová, Jan Karlovský, Ivan Medulych, Sára Štuková, Sebastian Pošmourný, Jan Kolda, Matěj Maleček  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 18. 4. 2024 Svátek má Valérie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz