Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
Muzikál

fb  Sdílet


Motto
Romantický příběh o přátelství, lásce, ale také o intrikách a nenávisti se odehrává v první polovině 17. stol, kdy vládl Francii Ludvík XIII. Ten se však více než o stát zajímal o organizování plesů, honů a jiných světských radovánek. Vládu nad státem držel tedy pevně v rukou kardinál Richelieu - člověk vzdělaný, inteligentní, zrozený pro politické machinace.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Nad Francií visela hrozba války s Anglií. Ve snaze zkompromitovat královnu Annu povolá Richelieu falešným dopisem anglického lorda – vévodu z Buckinghamu do Paříže. Zde má být překvapen v náručí Anny, a ta má být usvědčena z vlastizrady. Lordovi Buckhinghamovi se díky důmyslnému přestrojení podaří navštívit královnu. Jako zástavu lásky mu Anna předá přívěsky, které dostala od svého manžela Ludvíka. Rozzlobený Richelieu degraduje šéfa policie Rocheforta. Vymyslí lest. Přemluví krále, aby na počest Anny uspořádal ples, na který si královna musí vzít přívěsky. Zoufalá královna prosí o pomoc svoji důvěrnici Constance.

Do vysoké politické hry vstupuje náhodně mladý Gaskoněc – d’Artagnan. Miluje Constance, rád by se stal mušketýrem. Je tedy připraven splnit pro svou lásku i pro královnu nemožné. Za doprovodu svých přátel Athose, Porthose a Aramise cestuje do Anglie. Úkol je jasný – přivést co nejrychleji zpět přívěsky pro královnu. Ty musí včas ozdobit její plesovou toaletu.

Richelieu pověří Milady, aby na cestě do Anglie předhonila mušketýry a zmocnila se tak přívěsků. Milady využije všech svých ženských prostředků, vláká lorda Buckinghama do pasti – vžene ho do náručí smrti. I Constance umírá její rukou. Milady je však odhalena a ve spravedlivém soudu, kterému předsedá její bývalý manžel – Athos, popravena.

D’Artagnan vrací královně Anně přívěsky. V náhodném souboji zabíjí Rocheforta a Richelieu mu nabízí právě po něm uvolněné místo šéfa policie.D’Artagnan však odmítá. Chce sloužit ve službách krále, chce se stát mušketýrem. Královna plní přání svého manžela – přichází na ples ozdobena přívěsky. Slavnostně předává dˇArtagnanovi mušketýrský stejnokroj a plní mu tak jeho přání – stát se mušketýrem.

Herci Bastion Alan, Tomáš Beroun, Zbyněk Fric, Josef Vojtek, Juraj Bernáth, Jaromír Holub, Petr Poláček, Jiří Helekal, Stanislav Hložek, Monika Absolonová, Radka Fišarová, Sylva Schneiderová, Ilona Csáková, Linda Finková, Janů Petra, Zuzana Norisová, Zdenka Trvalková, Šárka Vaňková, Bohouš Josef, Tomáš Trapl, Marián Vojtko, Martin Pošta, Tomáš Savka, Martin Skala, Tomáš Bartůněk, Dušan Kolár, Martin Maxa, Jiří Březík, Lešek Semelka, Pavel Vítek, Richard Genzer, Petr Pečený, Jakub Wehrenberg, Jan Kuželka, Michal Suchánek, Ivan Vyskočil, Kryštof Balaš, Viktorie Generová, Jakub Strnad, Kristina Kloubková - Bastienová, Lenka Bílková, Štěpánka Bubáková, Adéla Hájková, Johanka Skrčeská, Jana Sochůrková, Michal Beswald, Mario Čermák, Peter Dolinajec, Dmitrij Dudnik, Martin Goga, Filip Gröger, Petr Kolář, Lubor Kvaček, Jiří Marek, Václav Procházka, Roman Řehák, Miloslav Saidl, Jakub Šimůnek, Miloslav Šturc  

WWW  O hře


Popis
Jeden z nejznámějších románů vůbec – slavní Tři mušketýři Alexandera Dumase se stal podkladem pro multivizuální představení, které nese všechny prvky moderního divadla. Netradiční používání projekcí, které se promítají přímo na účinkující, přes 200 kostýmů, mobilní scéna plná překvapení, kombinace Černého divadla a Laterny Magiky – to jsou všechno atributy, které zcela určitě přilákají náročného diváka. Ten tak bude přítomen nevšednímu uměleckému zážitku.

Autor hudby Michal David a Bryan Adams, textař a scénárista Lou Fanánek Hagen i scénárista, režisér a choreograf Libor Vaculík jsou renomovaní autoři, kteří spolu s hvězdami česko-slovenského showbusinessu (Pavol Habera, Monika Absolonová, Josef Vojtek, Sabina Laurinová, Petra Janů, Josef Laufer, Zuzana Norisová, Bohouš Josef, Richard Genzer, Michal Suchánek, Martin Maxa, Petr Kolář, Pavel Vítek, Lešek Semelka, Jiří Helekal, Michal Penk a řada dalších) jsou zárukou kvality i komerčního úspěchu v dobrém slova smyslu.
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 24. 6. 2024 Svátek má Jan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz