Informace    Obsazení    Videoukázka    Fotky    

Přehrát ukázku
Zobrazit fotky
Zajímavá akce / muzikál
V divadlech od 31.3.2005

fb  Sdílet


Motto
Napětí, láska, naděje- tato tři slova asi nejlépe vystihují strhující muzikál Daniela Landy.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Muzikálové drama vypráví o pátrání po velkém tajemství. Kolem hlavní hrdinky se začínají dít nevysvětlitelné věci a ona zjišťuje, proč k nim dochází. Stává se účastnicí mystické hry s názvem Tajemství, které postupně odkrýváme společně s ní.
Daniel Landa: při psaní jsem si přál, aby divák z představení odcházel naplněn. Aby začal přemýšlet o tom, jak žije a s čím jednou z tohoto světa odejde. Aby si uvědomil, jak je na tom se svými blízkými, se svou prací, jestli dělá v životě věci, které opravdu stojí za to, jestli jde za svým snem. Snažím se každého diváka vyprovokovat k tomu, aby si odpověděl na otázku, co je pro něj skutečně důležité a jaké má vlastně hodnoty.
Tajemství je mystickým příběhem, ve kterém se kolem hlavních hrdinů začínají dít nevysvětlitelné věci, jejichž rozluštění je opravdu překvapivé nejen pro ně samotné, ale především pro diváky. K pověsti výjimečného muzikálového představení přispívají vedle samotného příběhu a hudby velkou měrou také herecké výkony.

Herci Lucie Plekancová Vondráčková, Zuzana Norisová, Michaela Kuklová, Jiří Langmajer, Filip Blažek, Jan Dolanský, Lucia Šoralová, Michaela Horká, Ivan Vodochodský, Henrich Šiška, David Matásek, Martin Dejdar, Vladimír Marek, Petr Dopita, Tomáš Trapl, Josef Vojtek, Linda Finková, Elin Špidlová, Jana Vaculíková, Martin Sobotka, David Suchařípa, Richard Tesařík, Ivo Hrbáč, Patrik Plešinger, Michal Pleskot, Ladislav Spilka, Petra Páchová, Athina Langoská, Renáta Podlipská, Iva Urbanová, Petra Sladká, Jitka Charvátová, Hana Pokorná, Martin Bačkovský, Petr Macháček, Robert Hlavatý, Michal Kunt  


Popis
Daniel Landa přichází s muzikálovým dramatem Tajemství celých osm let po premiéře svého muzikálového debutu, dirty muzikálu Krysař v pražském divadle Ta Fantastika. Jedná se o původní námět, který není přímo inspirován žádným jiným uměleckým dílem.

Příběh muzikálového dramatu Tajemství se bude odehrávat na scéně umožňující řadu jevištních efektů. „Koncepce výpravy vychází z podstaty díla, které je těžko zařaditelné do běžné divadelní produkce. S jistou nadsázkou lze říci, že se jedná o hudební drama s velkým množstvím písní a různorodých obrazů realizovaných na komorní scéně Divadla Kalich. Hledání řešení pro 40 obrazů v rychlém sledu – střídají se nejen exteriéry a interiéry, ale i současnost, středověk a vize aktérů příběhu – předurčilo režijní přístup jako filmový ´záznam´ daného děje. V tomto duchu je třeba chápat výchozí scénografický záměr výpravy jako vystavení celku, kde nejde o vytváření sledu (pouze) pohledných obrazů a kostýmů, ale o cílenou službu danému dílu v daném prostředí. Za tímto účelem byla důležitá dílčí součinnost výpravy s autorem i režisérkou od zrození Tajemství a také sestavení tvůrčího týmu spolupracovníků, odborníků např. na princip černého divadla, historický kostým a zbroj, současnou módu, nemocniční a operační prostředí, pyrotechnické efekty a podobně.

Jako v jediné nezávislé produkci původního českého muzikálového projektu v Praze bude herce doprovázet živý orchestr, a to pod vedením Vlastimila Bičíka a Jana Alána. Pro Tajemství bylo v Divadle Kalich zbudováno nové orchestřiště. Poprvé tak v tomto divadle zazní při představení živý orchestr.
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 29. 2. 2024 Svátek má Horymír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz