Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra

fb  Sdílet


Motto
První dramatické zpracování příběhu o smlouvě s ďáblem.

Krátký popis upravit informace o pořadu
"Kde jsme my je peklo a kde je peklo, tam jsme věčně my."


První dramatické zpracování příběhu o smlouvě s ďáblem.

Christopher Marlowe (1564 - 1593), Shakespearův předchůdce, jeden ze zakladatelů slavné éry alžbětinského dramatu stihl za 29 let svého života mnoho. Byl členem tajného spolku soustředěného kolem sira Waltera Raleigha, o jehož členech se proslýchalo, že nemají daleko k černokněžnictví a satanistickým praktikám. Byl špiónem ve službách Jejího Veličenstva královny Alžběty II. (za jeho násilnou smrtí v hospodské rvačce stály pravděpodobně politické důvody) a napsal několik velkých dramat. Byl rovněž prvním dramatikem, který zpracoval středověkou legendu o smlouvě dr. Fausta s ďáblem. Pozoruhodné je, že z jeho Fausta těžili tak protikladní tvůrci, jako byl Matěj Kopecký a ostatní lidoví loutkáři ve svých faustiádách, tak i Johan Wolfgang von Goethe, který svým Faustem vytvořil největší básnicko-filosofické drama světové literatury. Obě tyto polohy - meditativní i groteskní najdeme u Marlowa a obě jsou i v naší inscenaci.


Nesmrtelný příběh člověka, který chce přesáhnout sám sebe a lidské možnosti vůbec nahlíží Marlowe, jak ve vážných a překvapivě aktuálně znějících dialozích Fausta a Mefista, tak jej zrcadlí v pokřivené, groteskní podobě, která nemá daleko ke stylu loutkového divadla.

Herci David Prachař, Jan Dolanský, Jan Bárta, Martin Učík, David Matásek, Zdenek Vencl, Viktorie Čermáková, Petra Lustigová  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 23. 4. 2024 Svátek má Vojtěch
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz