Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra, 120 min.
V divadlech od 6.11.2010

fb  Sdílet


Motto
Astrolog patří do skupiny her, které v pokladnici světového dramatu zanechala renesanční Itálie, jež v šestnáctém století vytvořila skvělou živnou půdu pro pěstování divadelní komedie.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Vedle improvizované lidové commedie dell´arte pro nejširší vrstvy obyvatelstva se rozvíjela také tzv. vzdělanostní komedie (commedia erudita). Tento typ divadla se vyvinul z výlučné zábavy poměrně malého počtu humanitních vzdělanců z vyšších společenských kruhů a byl určen k pravidelnému divadelnímu provozování o slavnostech v palácích a na dvorech nejvýznamnějších renesančních vladařů. Je zajímavé, že se do jejího psaní pouštěli významní doboví učenci jako například diplomat a filozof Nicolo Machiavelli či astronom Giordano Bruno. Také Giovanni Battista Della Porta byl především vědcem – matematikem, astrologem, alchymistou, meteorologem a filozofem, přesto ve svém Astrologovi prokázal velký smysl pro humor, hravost a cit pro dramatickou stavbu.

Pro inscenaci tohoto textu je v dnešní době nutná razantní dramaturgická úprava a také jeho jednoznačný výklad. Proto jsme oslovili mladého bulharského režiséra Nikolaje Peneva, jehož dosavadní tvorba by měla být zárukou hravosti.

Hravá podvodnická komedie plná intrik, důmyslných lstí, zápletek a podvodů, které se, jak to často bývá, mohou nečekaně obrátit proti jejich strůjcům.

Herci Jiří Hána, Vasil Fridrich, Martin Písařík, Jaroslav Vlach, Jan Szymik, Radim Kalvoda, Petr Klimeš, Zdenek Vencl, Hana Doulová, Viktor Dvořák, Jiří Kraus, Jiří Vojta, Zuzana Kajnarová, Evellyn Čapková - Pacoláková  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 5. 6. 2023 Svátek má Dobroslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz