Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 27.10.2007

fb  Sdílet


Motto
Hra současného předního rakouského dramatika líčí neuvěřitelný příběh, který se však v historii rakouského divadelnictví stal legendou.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Průměrný herec, jehož jedinou velkou rolí byl Shakespearův Shylock, je nucen opustit divadlo kvůli svému židovskému původu. Pár měsíců nato je angažován inzitní herecký talent, sedlák z Tyrolska, který, ač neškolený, stává se hvězdou nově se formujícího proudu nacionálně socialistického divadla. Má to jen jednu drobnou vadu – jedná se o onoho vyhozeného herce, který se vrátil a důmyslnými hříčkami důvtipně likviduje své protivníky. Nechává se oslavovat jako idol Velkoněmeckého umění, ale zároveň pomáhá těm, kdo pomoc potřebují. Bravurně všechny mate svým dokonalým provedením studie sedláka z hor, mluvícího primitivním dialektem a je tak přesvědčivý, že ho nepozná ani vlastní žena. Tragikomické situace přinášejí přesně to, co se čeká od dobrého divadla – smích i mrazení v zádech.

Herci Hynek Čermák, Veronika Gajerová, Oldřich Vízner, Jaroslav Vlach, Radim Kalvoda, Vasil Fridrich, Martin Písařík, Lucie Pernetová, Zuzana Kajnarová, Jiří Klem, Jiří Hána, Stanislav Lehky  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 20. 5. 2024 Svátek má Zbyšek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz