Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
Opera, 150 min.
V divadlech od 21.2.1998

fb  Sdílet


Motto
Operní příběh volně zpracovaný podle Dumasova románu.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Volně zpracovaný příběh podle Dumasova románu Dáma s kaméliemi o nemocné kurtizáně Violettě a její marné touze vymanit se z konvencí dobové společnosti dojímá posluchače již více než 150 let. Je typickým reprezentantem romantické opery, zkoumající a velmi často obhajující život člověka, který je společností respektován pouze tehdy, pokud jí přináší zisk, a který se nakonec stává obětí bezohlednosti a společenských pravidel. Na rozdíl od Dumase nepojímá Verdi hlavní postavu své opery jako ženu, toužící po naprosté nezávislosti na druhých, nýbrž jako tragickou hrdinku obětující se pro osudovou lásku k milovanému muži.

Jímavá Verdiho hudba romanticky idealizuje nešťastnou lásku Violetty k Alfrédovi a oslovuje více než teatrální efektností především hlubokou a emotivní lyrikou.

Účinkuje orchestr, sbor a balet Opery Národního divadla.

Opera je nastudována v italském originále a v představení jsou použity české a anglické titulky.

Herci Marie Fajtová, Simona Procházková, Aleš Briscein, Jaroslav Březina, Tomáš Juhás, Valentin Prolat, Pavel Černoch, Peter Bamberger, Roman Janál, Ivan Kusnjer, Sylva Čmugrová, Jitka Soběhartová, Václav Lemberk, Aleš Hendrych, Jiří Kubík, Miloslav Podskalský, František Zahradníček, Jana Horáková Levicová, Stanislava Jirků, Yvona Škvárová, Jiří Kalendovský, Oleg Korotkov, Václav Hajduch, Roman Janoušek, Pavel Novák, Jindřich Průša  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 24. 6. 2024 Svátek má Jan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz