Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra, 220 min.
V divadlech od 10.12.2009

fb  Sdílet


Motto
Klasické dílo dvacátého století, které je opřené o klasické dílo Gayovo z 18. století, je jakousi věčnou komedií kapitalismu.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Stačilo jen zachovat logiku podnikání (trhu) a převrátit onen morální kodex, který vyrostl z protestantského vztahu k práci, majetku a světu vůbec. Vznikla černá komedie se zpěvy, o jejíž aktuální dopad se v žádné skutečně kapitalistické zemi nemusí nikdo bát. Zejména u nás ne - bohužel. Ale Žebrácká opera není jen věčnou komedií kapitalismu. Je také skvěle napsanou hrou, vnášející do divadla nutnost neběžného hereckého projevu a příležitost najít v textu i způsobu jeho interpretace nové možnosti a obsahy. Hra je uváděna s původní, světově proslulou hudbou Kurta Weilla.

Herci Vojtěch Dyk, Jan Novotný, Eva Salzmannová, Magdalena Borová, Alexej Pyško, Eva Vrbková, Sabina Králová, Karel Pospíšil, Milan Stehlík, Filip Rajmont, Jan Bidlas, Alena Bazalová, Marcela Holubcová, Anita Krausová, Kristýna Kudrnáčová, Týna Průchová, Anna Schmidtmajerová, Barbora Vyskočilová, Boris Hybner, Michal Dudek, Jiří N. Jelínek, Vlastimil Práda, David Steigerwald, Milan Tomeš, Matěj Nechvátal  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 23. 4. 2024 Svátek má Vojtěch
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz