Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 4.12.2008

fb  Sdílet


Motto
Mikve - prostor rituální lázně, v níž se věřící židovské ženy pravidelně očišťují se stává místem střetu různých přístupů k víře i k životu.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Do ortodoxní komunity přichází Šira, nová lázeňská, před níž se pozvolna rozkrývají osudy místních žen – dramata, o nichž všichni vědí, ale nikdo o nich nemluví. Ve své snaze pomoci naráží empatická, ale přitom razantní Šira na bariéru náboženských pravidel i lidských předsudků. Ženská komunita, stmelená léta kolem lázeňské Šošany, Širu nejprve odmítá, brání se novému pohledu i nabízeným řešením, aby se posléze v dramatickém závěru ženy pokusily vzepřít svazujícím pravidlům svého společenství. Na pozadí tradičního židovského rituálu otevírá tato současná hra téma postavení žen ve společnosti, vztahu ortodoxní komunity k běžnému životu, především ale nabízí vynikající herecké příležitosti prostřednictvím psychologicky bohatých postav a jejich dramatických osudů.

Herci Iva Janžurová, Vanda Hybnerová, Jana Boušková, Eva Salzmannová, Jana Pidrmanová, Antonie Talacková, Taťjana Medvecká, Pavla Beretova  

Ocenění
Inscenace roku 2004
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 7. 12. 2023 Svátek má Ambrož
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz