Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 7.11.2014

fb  Sdílet


Motto
Senzační, skoro detektivní příběh o příčinách smrti nejslavnějšího klasicistního skladatele.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Snad žádný jiný příběh posledních tří dekád nedosáhl u divadelního publika takové popularity jako právě Amadeus britského dramatika Sira Petera Shaffera (*1926). Jistě k tomu výrazně přispěl i stejnojmenný oscarový film Miloše Formana z roku 1984.

Senzační, skoro detektivní příběh o příčinách smrti nejslavnějšího klasicistního skladatele, který pro světovou dramatickou literaturu objevil už A. S. Puškin (Mozart a Salieri) a který – jak prokazatelně víme – je založený spíše na dobových fámách, posloužil Shafferovi k demonstraci „srážky génia s průměrností“, jak sám pojmenovává téma své hry.

V naší inscenaci však rozhodně nepůjde o nerovný souboj muže nadaného s mužem bez talentu. Ba dokonce, kdyby se Shafferova efektní hra jmenovala Salieri, bylo by to adekvátní prostoru, který autor tomuto věčnému Mozartovu rivalovi ponechává pro vlastní obhajobu. Přes propast dlouhých 250 let – až z Vídně 2. poloviny 18. století, z města intrik a pletich – Vás, „budoucí potomky“, osloví Antonio Salieri z jeviště Divadla na Vinohradech vůbec poprvé.

Herci Jiří Dvořák, Ondřej Brousek, Ivana Uhlířová, Michal Novotný, Marek Holý, Václav Svoboda, Luboš P. Veselý, Daniel Bambas, Dana Marková, Josefína Voverková  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 26. 2. 2020 Svátek má Dorota
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz