Informace    Obsazení    

činohra

fb  Sdílet


Motto
Othello a Desdemona jsou po Romeovi a Julií zřejmě nejslavnější Shakespearovou milostnou dvojicí. Tragédie patří mezi jeho nejhranější hry.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Láska Maura a urozene benátské dívky byla dost silná, aby překonala společenské předsudky, ale příliš křehká, aby dokázala vzdorovat lidské nenávisti, pomstychtivostí, závistí, ale i egoismu a ješitnosti. Jejich příběh podtrhuje dramatičnost doby, kdy benátský vojevůdce Othello dostává pověření, aby odrazil předpokládaný turecký útok na Kypr. Milostný pár doplňuje neméně slavná postava Jaga, usilujícího o post Othellova pobočníka. Tento ctižádostivý důstojník předestře před diváky svůj plán a k velkému překvapení jej také dokáže zrealizovat. Vstoupí do situací tak, že naděje doby a lidí v ní jsou rozmělněny.

Každá doba vkládá do Shakespearových her vlastní zkušenosti i myšlenky, stále živý autor provokuje k novým otázkám a důrazům. Mnohovrstevnatost nalezame i v tragedií Othello. Je to drama žárlivostí nebo zrazené důvěry? Je Jago druhou stranou Othella? Dokazuje hra, že svět je dobrý nebo že svět je zlý?

Herci Svatopluk Skopal, Miroslav Moravec, Barbora Munzarová, Vladimír Dlouhý, Marta Vančurová, Jana Marková, Ladislav Hampl, Jiří Plachý, Martin Davídek, Jiří Žák, Michal Novotný, Michael Hofbauer  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 26. 2. 2020 Svátek má Dorota
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz