Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 19.1.2013

fb  Sdílet


Motto
Hra poetickým jazykem a z nezvyklé, nadzemské perspektivy líčí naše mnohdy směšné a nicotné spěchání a hon za lepšími zítřky, i když vše, co máme, je právě tento okamžik.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Nebe nad Berlínem je kultovní film německého režiséra Wima Wenderse natočený v roce 1987. Švandovo divadlo se jím nechalo inspirovat pro vytvoření vlastní autorské adaptace, zasazené do Prahy, konkrétně na Smíchov, ještě konkrétněji na Anděl, tedy na místa, která se mění stejně rychle jako kdysi Berlín a která mají podobně silného génia loci.

Nebe nad Berlínem (u nás s podtitulem Nebe nad Andělem – Nebe nad námi – Anděl nad námi) je vlastně pohádkovým příběhem – anděl se v něm kvůli lásce k ženě rozhodne stát člověkem. Očima dvou andělů v něm sledujeme koloběh lidských životů, jednotlivé propletené osudy, které andělé nemohou ovlivnit a hlavně zažít. Až jeden z nich se rozhodne zkusit, jaké to je něco cítit, chutnat, jaké to je milovat. A zjistí, že lidé si daru, který jim byl dán, vůbec neváží, své životy odbývají, věčně si stěžují a trápí se.

Herci Marek Pospíchal, Henry Fonda, Zuzana Onufráková, Stanislav Šárský, Ladislav Frej, Miroslav Hruška, Klára Cibulková, David Punčochář, Apolena Veldová, Jaroslav Šmíd, Kristýna Frejová  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 5. 6. 2023 Svátek má Dobroslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz