Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra, 155 min.
V divadlech od 9.11.2005

fb  Sdílet


Motto
Žebrácka opera je skvělou lekcí o moci slova - jak jej používat nejen ke komunikaci, ale především k manipulaci. Pokud máte pocit, že se vám občas v některých situacích nedostává slov, ze širokého sortimentu frází si zaručeně vyberete tu, ve které je Vám nejlépe...

Krátký popis upravit informace o pořadu
Souboj dvou největších zločineckých organizací londýnského podsvětí: první vede William Peachum, jinak spořádaný otec rodiny v županu, druhou proslulý děvkař s šarmem kapitán Macheath. Šance na přežití je jediná – nemilosrdně zničit konkurenci; využít k tomu jakýchkoli prostředků: od nezávazného lhaní, přes spolupráci s policií až po nastrčení vlastní dcery do postele konkurenta. A tak se v kuchyních a zaplivaných putykách rodí metody moderní politiky. A pravda už dávno není tak jasná, jak bývalo zvykem – je prostě taková, jaká je právě zapotřebí.

Inteligentní komedie o tom, že ne vždy zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí. Každý prostě dělá jen to co ostatní: sleduje své cíle a kryje si záda – šéf zločinecké organizace, prostitutka i šéf (londýnské) policie … A kdo ne, bude oběšen. Nikdo není tím, kým se na první pohled zdá. A jediné pravidlo, které platí je, že žádná pravidla neplatí. A ten, kdo ví víc, bere vše.

Pravda je prostě taková, jaká je právě zapotřebí, hlavně že si ji dobře zdůvodníme. A čím lépe figury hovoří, tím horší činy tím kryjí. A vše je vlastně zábavné do okamžiku, než dojde řada na vás.

Nejlepší zpráva je falešná. Největší láska je děvka. Nejpoctivější člověk bude popraven. Svět se zkrátka změnil a dějiny nelze zastavit. Moderní společnost je neúprosná – sex, lži a prachy.

Žebrácká opera vám dokáže, že novodobá politika se pravděpodobně zrodila v osmnáctém století v jedné londýnské kuchyni. Zkrátka umět krást v drobném a podnikat ve velkém je obrovský rozdíl. A kdo to nechápe, nechápe nic.

Herci Michal Dlouhý, Ivan Řezáč, Jitka Smutná, Johanna Tesařová, Jana Stryková, Eva Leimbergerová, Robert Jašków, Veronika Janků, Lenka Ouhrabková, Stanislav Šárský, Apolena Veldová, Klára Pollertová - Trojanová, Šárka Kadlecová, Anna Kulovaná, Blanka Popková, Jaroslav Šmíd, Milan Kačmarčík, Kamil Halbich, Jiří Weiner, Edita Vladyková, Petr Pustina, Zdeněk Vojtíšek, Václav Kosiner  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 3. 4. 2020 Svátek má Richard
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz