Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 26.1.2011

fb  Sdílet


Motto
Enfant terrible české divadelní kritiky Roman Sikora přichází se svou zcela novou a zcela politicky nekorektní hrou o masochistovi, který chtěl trpět a společnost mu to dopřála.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Pan M. je jedinec velmi komplikovaný. Zatímco ostatní touží po něčem tak efemérním a nerealizovatelném jako je spokojenost, štěstí, seberealizace, jemu něco takového nic neříká. Je připraven především trpět, a to v co nejširším slova smyslu. A teprve po posledních parlamentních volbách se mu naskytla perspektiva světa pravou slastí přímo přecpaného. Nestojí o žádná lidská práva. V práci se cítí nejlépe, je-li šikanován nadřízenými a pobírá-li pokud možno co nejnižší plat za co nejvyšší výkon. Nestojí o to, aby se ho někdo zastával. Plně podporuje úsilí vládní koalice omezit práva zaměstnanců a převést co největší množství veřejných služeb do privátního sektoru. Když přechodně pobírá sociální dávky, volá po jejich zrušení. Když pracuje, volá po prodloužení pracovní doby a snížení své mzdy. Je to zkrátka hoch, co touží po výprasku.
A konečně nadešla jeho doba. Pravou rukou volí s bezmeznou chutí a … levou?

Hra vznikla v rámci rezidentního programu Centra současné dramatiky pro Divadlo Letí a projekt Švandova divadla Hyde Park.


Herci Zuzana Onufráková, Tomáš Kobr j.h., Richard Fiala j.h., Tomáš Jeřábek j.h.  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 5. 6. 2023 Svátek má Dobroslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz