Informace    Obsazení    

činohra
V divadlech od 14.10.2005

fb  Sdílet


Motto
Apatická krimi ze současného Ruska.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Hra Hrát oběť pracuje s variacemi typů postav i situací – vše se v různých obměnách neustále opakuje v neúprosné absurditě, v kolotoči stereotypu, který uvrhá většinu zúčastněných nejen v apatii, ale i v jakousi dobrovolnou zaslepenost. A procitnout, rozpoznat a uvědomit si souvislosti může mít smrtelné následky. Kompozičně se hra skládá ze dvou pásem – kriminalistických rekonstrukcí a drobných událostí v jedné dosti „přežité“ rodině. Zdá se, že obě pásma spojuje postava Valji, syna.

Valja je kluk v bejsbolce s postavičkami ze South Parku. Při kriminalistických rekonstrukcích předvádí oběť, nejčastěji oběť vraždy. A možná se obětí i sám postupně stává…. Zcela jistě se dívá vrahům do očí, usmívá se a má nezdravý humor. A záchod splachuje jen napůl a bydlí u rodičů. A vyhodili ho kdysi z univerzity. A jí hůlkami, protože se mu nechce mýt nádobí. A záměrně si zapomíná plavky a nechce mít děti…. V panoptiku podivných kreatur je možná tím nejnormálnějším, protože on do všeho vidí, jemu to všechno dává smysl….

Presňakovovi nedávají jednoznačné rozluštění, kdo v puzzle situací je skutečnou obětí. Tento záměr respektuje i inscenace Natálie Deáková, která se svým tvůrčím týmem záměrně buduje „prapodivně kolorovanou realitu“, v níž možná každý je pachatelem i obětí, v níž Valja je něco mezi svatým prorokem a mučedníkem a naprosto obyčejným frackem a grázlem, který se kouká ulít nejen z práce ale i ze života.

Herci Jan Janovský, Marek Němec, Marta Vítů, Matúš Bukovčan, Kryštofa Rímský, Leoš Noha, Zuzana Onufráková, Nataša Gáčová, Irena Kristekova, Michal Kern, František Marek  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 5. 6. 2023 Svátek má Dobroslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz