Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 7.11.2008

fb  Sdílet


Motto
Jednou z dramaturgických linek Činoherního studia je uvádění současných světových novinek; k nim patří i tzv. politické texty, neboli texty, které se přímo či nepřímo politického dění dotýkají, které se vztahují k důležitým politickým událostem světových dějin ať už dávno minulým, nebo téměř současným.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Texty vyjadřující se k událostem, které považujeme za nutné připomenout nebo nechceme, aby zůstaly neokomentovány, nepovšimnuty...
K takovým textům v minulosti patřili např. Taboriho Kanibalové, můžeme k nim počítat Fuksova Mundstocka, který je na repertoáru ČS již 14 let, a inscenované čtení Konference ve Wannsee.

Autor Torsten Buchsteiner získal za tento text prestižní cenu Else Lasker-Schüler-Dramatikerpreis 2005 a hra byla již přeložena do mnoha jazyků. Světová premiéra hry, inspirované neblahými událostmi v moskevském muzikálovém divadle na Dubrovce, se uskutečnila 22. dubna 2006 v Královském dramatickém divadle Dramaten ve Stockholmu (režie: Ellen Lamm). Následovaly premiéry v Kaiserslauternu, Štýrském Hradci, Curychu, Lübecku, Stuttgartu, Oslu, Kodani a Norimberku.

O autorovi:
Torsten Buchsteiner
Narodil se v roce 1964 v Hamburku. V letech 1983-1987 studoval herectví na Schauspielschule v Hamburku a působil v mnoha německých divadlech (Studiotheater München, Freie Volksbühne Berlin, Schiller Theater Berlin, Kampnagel Hamburg, Deutsches Theater Berlin). Od roku 1995 pracoval zejména jako filmový a televizní herec. Torsten Buchsteiner nyní žije v Berlíně. V roce 1999 obdržel za svou hru Hráči (Spieler), která zde byla uvedena roku 2001, cenu v dramatické soutěži rostockého Volkstheateru. Buchsteinerova hra Tango Sólo měla světovou premiéru v červnu 2005 v pražském Divadle na Vinohradech. Hra NordOst je zatím jeho poslední.


Herci Nataša Gáčová, Zuzana Onufráková, Marta Chmelová Vítů  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 5. 6. 2023 Svátek má Dobroslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz