Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 17.12.2010

fb  Sdílet


Motto
Třetí premiérou sezóny Činoherního studia v Ústí nad Labem je klasická pohádka Sněhurka a sedm trpaslíků, kterou pro divadlo sepsal jeho technik František Marek.

Krátký popis upravit informace o pořadu
Příběh o Sněhurce není třeba nijak zvlášť představovat. Vychází ze starých evropských pověstí a první psaný záznam mýtu o zlé čarodějnici - Sněhurčině maceše - se datuje do začátku 15. století, kdy ho zapsal francouzský kronikář Jean Froissart. Autory nejznámější verze pohádky jsou ovšem bratři Grimmové; legendární je pak celovečerní animovaný film z dílny Walta Disneyho z roku 1937. Z tohoto filmu (a jeho českého dabingu) pochází i jména trpaslíků. František Marek zpracoval text pro činoheráckou Sněhurku po svém a velmi vtipně a pohádka by měla být určena pro malé i velké děti. Objeví se v ní i originální písničky, jejichž melodii napsala garderobiérka divadla Ester Hocke.

Herci Anna Fišerová, Marek Pospíchal, Jaroslav Achab Haidler, Matúš Bukovčan, Marta Chmelová Vítů, Jan Jankovský, Nataša Gáčová, Jan Plouhar, Kryštof Rímský, Petr Otík Panzenberger, Jiří Maryško, Anita Krausová, František Marek  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 7. 12. 2023 Svátek má Ambrož
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz