Informace    Obsazení    Fotky    

obrazek
činohra
V divadlech od 14.4.2012

fb  Sdílet


Motto
Globální horor

Krátký popis upravit informace o pořadu
Ve stísněné kuchyňce čínsko-thajsko-vietnamské restaurace Zlatý drak mladému Číňanovi vytrhnou hasákem bolavý řezák. Zub však nedopatřením opustí kuchyň a vydá se na dalekou cestu plnou nečekaných zvratů a peripetií. Mezitím je vyhladovělá Kobylka nucena nechat do svého života zasáhnout neviditelnou ruku trhu - přistoupí na nevýhodnou symbiózu s náruživými Mravenci...
Kolem osudů zubu, jeho majitele, personálu restaurace, pravidelných i náhodných hostů, lidí i různých bezobratlých živočichů splétá Roland Schimmelpfennig svůj mnohovrstevnatý poetický, humorný, a především krutý text. K zvláštnostem hry mj. patří, že muži hrají ženy, ženy muže, mladí hrají staré a naopak.

V inscenaci chceme nahlédnout pod povrch frází o současné civilizaci a kultuře a poodhalit její fetišistickou a násilnou tvář zbrázděnou nočními běsy a strachem z neznámého. Balada o zubu, prolínající se s bajkou o Kobylce a dalšími příběhy v duchu hesla sezóny CO TEĎ / KUDY VEN tematizuje aktuální problémy života v globálně propojeném světě, jehož zákonitosti připomínají džungli, v níž vítězí jen ti nejsilnější.

Herci Jiří Maryško, Marta Chmelová Vítů, Anna Fišerová, Jaroslav Achab Haidler, Kryštof Rímský  
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 7. 12. 2023 Svátek má Ambrož
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz